LIVE SCORE..//SIMOS .. SHOW //..

powered by Agones.gr - livescore

Πέμπτη 1 Οκτωβρίου 2020

ΕΜΠΡΟΣ ΤΗΣ ΑΕΚ ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΑ.........ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΙΣ 21,45 ΓΙΑ ΤΟ ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΛΙΓΚ.

- Εγω προσωπικά απορώ με τον φαβοριτισμο στην Βολφσμπουργκ.  Είναι καλή η ΑΕΚ είναι και εμπειρη ενω σε μεγάλα μάτς προσέχει περισσότερο πίσω καταναλώνοντας μεγάλο μέρος της δύναμης της στο μεσοαμυντικό κομμάτι του παιχνιδιού της.  Ετσι αξιολογώ την ΑΕΚ ενω συμφωνα με αυτό το τέμπο η Βολφσμπουργκ θα απειλήσει ωστε να πετύχει γκόλ.  Εαν θα το καταφέρει δεν γνωρίζω τουλάχιστον στα πρώτα 45' του αγώνα.  Θέλω να κλείσω με Χ Α' ημιχρόνου.  Στο δεύτερο ημίχρονο θεωρώ πως θα εχουμε το g.g Β' ημιχρόνου με τον αγώνα να λήγει ισόπαλος.  Ετσι κρίνω το παιχνίδι και ευχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία στον δικέφαλο του Νότου.   Χ  3,45

944.  ΑΕΚ - Βολφσμπουργκ.  1 (3,45)  Χ (3,45)  2 (1,85).

928.  Σλόβαν Λίμπερετς - ΑΠΟΕΛ.  1 (2,15)  Χ (3,15)  2 (2,98).

- Θα εχουμε γκόλ στην συνάντηση και το g.g & over προτείνεται σαν πρώτο σημείο.  Ο Ανατροπέας καλοβλέπει το 2/1 ημίχρονο τελικό και μιά στοιχηματική τουφεκιά θα την μπουμπουνίσει.

934.  Κοπεγχάγη - Ριέκα.  1 (1,65)  Χ (3,45)  2 (4,55).

- Την Ριέκα να πετυχαίνει γκόλ στο Α' ημίχρονο και γιατί οχι την Κοπεγχάγη να ισοφαρίζει στα πρώτα 45' του αγώνα.  Οι γηπεδούχοι δεν αποδίδουν καλό ποδόσφαιρο στην εδρα τους (ετσι το βλέπω) και η Ριέκα μπορεί να αιφνιδιάσει.  Εαν το πράξει εχει τύχη το g.g A' ημιχρόνου ενώ λέω ναί στο g.g & over σαν δεύτερη επιλογή ομως.  Το 2/1 ημίχρονο τελικό εάν δεν καταφέρει να ισοφαρίσει η Κοπεγχάγη στα πρώτα 45' του αγώνα.  Τολμηρά με το μάτι του SIMOSSHOW και του επιτελείου του.

924.  Μάλμε - Γρανάδα.  1 (3,10)  Χ (3,05)  2 (2,15).

- Στην γηπεδούχο στηρίζω τις οποιες φιλοδοξίες μου ως προς το σημείο.  Η Μάλμε πληρώνει τέλεια με το σημείο 1 στο 3,10 απόδοση.  Ναι στην Μάλμε.  1 και 3,10.

Αυτά προς το παρόν ενω η ωρα είναι πλέον 13,00.  Θα είμαστε εκ νέου μόνον και εάν βγεί κάτι καλό σαν σημείο νέο.

Ο ΠΑΟΚ εχθές επαθε και πάλι το σύνδρομο της Τουμπας την ωρα που ηταν το πιο καθοριστικο παιχνιδι της ιστοριας του.  Την ωρα λοιπον που κρατουσε τον ελεγχο του αγωνα και πιεζε ωστε να πετυχει γκολ προκρισης εκανε λαθος που το πληρωσε ακριβα.  Μα κι' ακομη οταν ισοφαρισε αντι να ηρεμήσει το μάτς καθως με το 1-1 ηθελε 15 λεπτα τουλαχιστον , εκανε βιαστικες κινησεις και δεχτηκε επιθεση που πανικοβληθηκε ξανα και εκει εσβησαν τα φώτα του Τσάμπιονς Λίγκ πεταξε η δόξα και εφυγαν τα εκκατομύρια ενω το κορμί και η καρδιά του Παοκτσή φιλάθλου ηταν σαν αψυχο κουφάρι.  Δυστυχώς το ραντεβού με την ιστορία δεν επαληθεύθηκε.  Η Κρασνοντάρ που αν μου επιτραπεί χωρίς να είναι κάτι το ιδιαίτερο πέρασε απο την Θεσσαλονίκη και της δώθηκε η πρόκριση απλόχερα απο τον ΠΑΟΚ.  Χωρις βέβαια να υποτιμήσω τους βαθύπλουτους Ρώσους , απλά να πώ οτι διάβασε τον δικέφαλο τέλεια.  Τον περίμενε να ξεθυμάνει η επιθετικότητά του και αρχιζε την δική της.  Χτύπησε στα πιο καίρια σημεία του αγώνα ενω είχε μαζί της ακόμη και την θεά τύχη.

ΧΑΙΡΕΤΑΙ................................................